Wystawa malarstwa Teresy Iłowskiej

Z wielką przyjemnością zapraszamy na wyjątkową wystawę malarstwa Teresy Iłowskiej, artystki o niezwykłej wrażliwości i pasji do sztuki. Urodzona 22 lipca 1959 roku w Ożańsku, Teresa Iłowska odkryła swoje zdolności plastyczne już w dzieciństwie, dziedzicząc talent po swojej matce, Zofii.

Po ukończeniu szkoły podstawowej w Ożańsku, kontynuowała naukę w Szkole odzieżowej w Jarosławiu, a następnie zdobyła maturę w technikum odzieżowym w Krakowie. Przez wiele lat pracowała w Miejskim Przedszkolu im. M. Montessori w Jarosławiu, równocześnie wychowując córki i prowadząc dom. Obowiązki zawodowe i rodzinne ograniczały jej czas na malowanie, ale mimo to nigdy nie przestała tworzyć. W okresach przerw od malowania, pani Teresa doskonaliła swoje umiejętności rękodzielnicze, wyszywając obrazy techniką haftu gobelinowego, krzyżykowego oraz haftując obrusy.

Dopiero na emeryturze mogła w pełni poświęcić się swojej największej pasji – malowaniu. Tematyka jej obrazów jest bliska sercu i codzienności – ukazuje okoliczną przyrodę, malownicze krajobrazy, kompozycje kwiatowe oraz zabytki architektury drewnianej. Jej prace charakteryzują się bogactwem barw i dbałością o detale, a do ich tworzenia wykorzystuje farby akrylowe i pastele.

Teresa Iłowska czerpie inspirację z twórczości innych malarzy oraz z piękna otaczającego świata. Malowanie jest dla niej odskocznią od codzienności i wyrazem głębokiej pasji, którą pragnie podzielić się z innymi.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy i zanurzenia się w świat malarstwa Teresy Iłowskiej. To wyjątkowa okazja, aby podziwiać niezwykłe dzieła, które odzwierciedlają zarówno piękno natury, jak i wewnętrzne przeżycia autorki. Chociaż pani Teresa nie będzie obecna na wystawie, jej prace z pewnością przemówią do każdego miłośnika sztuki.

Nie przegapcie Państwo tej unikalnej szansy na spotkanie z wyjątkowym talentem i pasją.

Serdecznie zapraszamy!!!