Rozmowy wokół tomiku poezji „Z zakamarków serca” Patrycji Grandy.

W środę 10 kwietnia o godz. 16:00 w Internacie przy Zespole Szkół im. J. Kustronia w Lubaczowie odbyło się spotkanie autorskie z Patrycją Grandą, promujące jej debiutancki tomik poezji „Z zakamarków serca”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie. W spotkaniu uczestniczyli miłośnicy poezji oraz stali bywalcy wcześniejszych edycji spotkań lokalnej bohemy.

Spotkanie autorskie rozpoczęto krótką prezentacją, która przybliżyła osobę autorki. Poetka utwory publikuje na fanpage oraz Instagramie pod nazwą „wiersze z zakamarków serca„. W swoim dorobku literackim ma ponad 150 wierszy o różnej tematyce i właśnie wydała tomik liczący 49 utworów włączonych w czytelne rozdziały: „To co było”, „Romantyczno-erotyczna przygoda i „Dylematy”.  Tomik ukazał się nakładem rzeszowskiego Wydawnictwa Edytorial. Pierwszy tomik jest dla poetki dobrym impulsem do dalszej twórczości. Ma już kolejne pomysły, jak ten świat przetworzyć na słowa i wydać kolejny tomik.

Podczas spotkania, poetka przeczytała swoje wiersze. Publiczność wysłuchała również nagrań  kilku utworów Patrycji w wykonaniu  Bogdana Dmowskiego, należącego do grona znanych, medialnych recytatorów poezji. Uczestnicy spotkania byli świadkami wyjątkowego dialogu, ciekawych anegdot opowiedzianych przez poetkę i niesamowitych emocji, jakie towarzyszyły temu wydarzeniu.

Patrycja Granda wprowadziła wszystkich w swój świat… świat poezji. Poetka w wyczerpujący sposób odpowiadała na wszystkie zadane pytania. Opowiedziała między innymi o tym, w jakich okolicznościach powstają jej wiersze, skąd czerpie inspirację, jak osoby z najbliższego otoczenia odbierają jej pasję do pisania. W trakcie spotkania znaleźli się również chętni, którzy chcieli przeczytać wybrany wiersz autorki i podzielić się własną interpretacją i przemyśleniami na temat poezji pochodzącej z promowanego tomiku. Można było również nabyć tomik wraz z dedykacją  i autografem. Wieczór z literaturą w PBP Lubaczów zakończyły wspólne rozmowy i słodki poczęstunek.

Dziękujemy za pełne refleksji spotkanie, szczególne podziękowania składamy przybyłym czytelnikom za aktywny udział w dyskusji.